WCA International s.r.o., NWT a.s., J. O. Investment s.r.o. … insolvencí bude rapidně přibývat

Advokát a insolvenční správce Mgr. Jiří Ostravský aktuálně zastupuje desítky klientů alternativního investičního fondu WCA International s.r.o., vůči kterému se od 11. listopadu vede insolvenční řízení a o jehož úpadku dosud nebylo rozhodnuto. Pokud jste poškozený klient, chcete se přidat do silné skupiny věřitelů a společně hájit své zájmy, můžete se na Mgr. Jiřího Ostravského s důvěrou obrátit. „Společnost WCA International s.r.o. má, resp. měla přibližně 6000 klientů a spravovala od nich nashromážděný finanční majetek v objemu cca dvě miliardy korun,“ připomenul advokát Jiří Ostravský.

Mgr. Jiří Ostravský se insolvenčnímu právu věnuje už mnoho let, má tak bohaté zkušenosti. Navíc je přesvědčený, že podobných insolvencí bude v brzké době rapidně přibývat, bohužel. „Už nyní se na mě obracejí první klienti NWT a.s. Firmě s třicetiletou tradicí zlomily vaz drahé energie a válečný konflikt na Ukrajině. Společnost požádala o možnost řešení úpadku reorganizací, aby mohl být zachován podnik dlužníka. Díky reorganizačnímu plánu bude mít šanci se ještě ,postavit na nohy´,“ řekl advokát a insolvenční správce Ostravský, který mimo jiné firmám tvorbu reorganizačních plánů nabízí. NWT a.s. má podle insolvenčního návrhu přes 50 věřitelů s celkovými dluhy 460 milionů korun. „Jsme připraveni hájit zájmy věřitelů. Čím větší skupinu poškozených sestavíme, tím lepší právní pozici pro obhajobu jejich práv budeme mít,“ uvedl advokát Ostravský.

A klienti WCA International s.r.o. či NWT a.s. nejsou jediní, kdo se na zlínského advokáta Ostravského obracejí s žádostí o právní pomoc v insolvenčním řízení. „Oslovili nás také klienti, resp. zákazníci firmy J. O. Investment a.s. Aktuálně jsou čtyři manažeři této firmy obžalování z rozsáhlého investičního podvodu,“ řekl Ostravský. Firma slibovala klientům zhodnocení vkladů na světových burzách v USA, Evropě i Asii; prostředky, které jim tisíce lidí svěřily, však manažeři alternativního fondu podle kriminalistů použili pro svou potřebu. Za svěřené finance nakupovali nemovitosti, luxusní auta a další zboží. Částka, kterou měla čtveřice manažerů J. O. Investment a.s. z klientů „vylákat“, přesahuje 2,4 miliardy korun. „Insolvenční soud už 16. listopadu rozhodl o úpadku společnosti a na majetek firmy byl prohlášen konkurs. Vzhledem k tomu, že již běží propadná (tedy konečná, poslední) lhůta pro přihlašování pohledávek věřitelů, neměli by poškození klienti příliš dlouho váhat. Jinak hrozí, že jejich pohledávky nebudou v insolvenčním řízení uspokojeny a zcela a provždy zaniknou. A i v tomto případě platí, že v jednotě je síla, tedy čím více věřitelů budeme v kauze zastupovat, tím lépe jejich zájmy prosadíme,“ dodal Ostravský.